Home Aktualności ostrzezenie
PDF Drukuj

Oszuści podszywają się pod PayU.

Uwaga na kolejną plagę fałszywych maili. Tym razem oszuści podszywają się pod znanego operatora płatności internetowych PayU. Wysyłane przez nich wiadomości zawierają groźnego wirusa.
PayU informuje: że otrzymaliśmy zgłoszenia o fałszywych e-mailach, których nadawcy podszywają się pod PayU.
W temacie fałszywej wiadomości znajduje się informacja: „Payu – Potwierdzenie przyjętej płatności kartą”.
W treści fałszywej wiadomości oszuści informują o „zarejestrowaniu zlecenia płatności” i zachęcają do kliknięcia w podany w treści link.
Fałszywe wiadomości zawierają także niebezpieczny załącznik, nazwa pliku: „Potwierdzenie Platnosci - C B9BC XX835695707XX_PDF.js”
Jeśli w skrzynce mailowej, znalazłeś/-aś wiadomość zawierającą powyższe treści, mimo że nie wykonywałeś/-aś płatności we wskazanym w wiadomości terminie, prosimy nie klikać w link i nie otwierać załącznika. Jest to działanie oszustów, którzy chcą wyłudzić dane.
Sfałszowane wiadomości odzwierciedlają wiadomości wysyłane z systemu PayU, jednak podkreślamy, że w powiadomieniach pochodzących od PayU nie są wysyłane żadne załączniki.
Prosimy więc o zwrócenie szczególnej uwagi na wiadomości, które zawierają załączniki, gdyż ich nadawcą są oszuści.
Prowadzimy intensywne działania w celu zidentyfikowania źródła ataku i ograniczenia jego zasięgu.
Tak może wyglądać fałszywa wiadomość:
Atak phisingowy na PayU
Jeśli otrzymałeś/-aś fałszywą wiadomość - nie klikaj w podany w niej link i nie otwieraj załącznika.
W razie pytań prosimy o kontakt z zespołem bezpieczeństwa, który jest dostępny pod adresem: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .